Keski-Pohjanmaan paikallistoimikunnan kokous
19.02.2025 klo 18 - 20 KokkolaVapaaehtoisen pelastuspalvelun Keski-Pohjanmaan paikallistoimikunnan kokous
- Alkaa: 19.2.2025 klo 18.00
- Päättyy: 19.2.2025 klo 20.00
- Kokouspaikka: SPR Kokkolan Suomalaisen osaston toimitila, Pitkänsillankatu 1, 67100 Kokkola, A-rappu
- Puheenjohtaja: Julius Pulli
- Viimeinen ilmoittautumispäivä: 17.2.2025
- Ilmoittautuminen kokoukseen: https://www.lyyti.in/KeskiPohjanmaan_paikallistoimikunnan_kokous_9735
- Lisätietoja: Julius Pulli, julius.pulli@gmail.com
Tervetuloa Vapaaehtoisen pelastuspalvelun Keski-Pohjanmaan paikallistoimikunnan kokoukseen
Vapaaehtoinen pelastuspalvelu (Vapepa) on yli 50 jäsenjärjestön yhteenliittymä, jonka toiminnan tarkoituksena on huolehtia koulutetun ja organisoidun vapaaehtoisavun saaminen viranomaisten ja kuntien tukitehtäville.
Tammi-maaliskuun aikana pidettävässä kokouksessa vahvistetaan kertomus edellisen vuoden toiminnasta sekä käsitellään muut mahdolliset asiat. Kokous pidetään ennen maakuntatoimikunnan maalis-huhtikuun kokousta.
Vapepan toimintaperiaatteet 1.1.2023 alkaen (entinen johtosääntö) ladattavissa tästä.
Sinä ja edustamasi järjestö olet lämpimästi tervetullut keskustelemaan varautumisen paikallisesta järjestöyhteistyöstä!
Julius Pulli
Puheenjohtaja
Keski-Pohjanmaan paikallistoimikunta
Vapaaehtoinen pelastuspalvelu
julius.pulli@gmail.com
Tapahtuman järjestää Keski-Pohjanmaan paikallistoimikunta.
PS. Vapepa Länsi-Suomen postituslistalla oleville lähetämme tietoa mm. Vapepan tapahtumista, kursseista ja koulutuksista. Postituslistallemme voi liittyä osoitteessa https://vapepa.fi/vapepa-lansi-suomen-postituslista, jossa myös lisätietoa postituslistastamme.
Liite